Eller rättare sagt. Jag har redan börjat skriva på den. Till hösten kommer den att finnas ute i handeln. Oerhört spännande och lite läskligt.
I måndags var jag uppe i Stockholm och plåtades lite. Det var omslaget som skulle sättas. Skratt. Inte alltid så lätt att skratta och se avslappnad ut framför en kamera…
Under januari och februari ska alla bilder tas, sen ska texten snyggas till och någonstans i mars ska jag släppa iväg allt. Sen är det bara att vänta. Hoppas att du väljer att köpa boken till alla som du vet behöver den. En kanon julklapp om jag får säga själv. Ler stort.
Som vanligt skriver jag i min typiska Anna-berättar-ton. Inga krusiduller. Det är bara att hoppas att det finns ett gäng där ute som uppskattar det. Lovar att berättar mer allt eftersom arbetet fortgår.




















Anna!
Du kommer lyckas även med denna bok. Är helt övertygad. Du är så otroligt duktig i det du tar dig an och jag uppskattar ditt sätt att skriva och ditt sätt att på ett innerligt sätt dela med dig av det du har kunskap i och erfarenhet av.
Jag kommer stå och slita i bokhandelns dörr den dagen din bok släpps.
Lycka till!
/// Fredrika
Fredrika: Tack! =0)
Åh vad bra!
Jag har ”gått” din brevkurs i GI och därefter läst allt som du skriver. Det ger mig inspiration och kraft när motivationen tryter. Du uttrycker dig på ett så pedagogiskt och klokt sätt som jag kan ta till mig direkt. Boken kommer jag att köpa och ge till många som skulle behöva få ta del av din kunskap, och naturligtvis ska jag ha en själv också.
Tack för ditt ödmjuka sätt att utbilda oss som är intresserade av LCHF.
Helena
Lycka till Anna!
Jag tror att du kommer att lyckas med allt du tar dig för.
Om boken bara blir hälften så bra som du är, så är du hemma!
Jag kommer att köpa den åt mig själv, och om det passar, även åt mina blivande klienter.
Kram!
Toppen då är nästa julklappsbekymmer löst i förväg:)
Vad kul! Lycka till !!
Du är ju redan ”klok som en bok” så resultatet lär bli lysande.
Ska bli spännande att läsa.
Oj! Vilken härlig energigivare detta inägg blev. Stort varmt tack. Jag suger åt mig och använder energin till mer spännande arbete inom kosten.
Så spännande! Ser verkligen fram emot att kunna ligga och läsa dina kloka ord innan jag somnar! Du går från klarhet till klarhet!
Häftigt. Jag har flera gånger kopierat dina raka texter rätt av och spridit dom. Glöm bara inte bort den här nya ödmjuka trenden inom LCHF..eller förresten..Skriv som du vill såklart:-)
Wille: Jag lovar att ni kommer att känna igen min ton i boken. Inga påhopp och stor balans där jag litar på läsarens kunskap och insikt om just SIN kropp. Som vanlligt utmanar jag dock tanken lite.
Det blir många tankar kring just karaktär, suget och sockerdjävulen. Sen blir det en massa härliga recept med vackra bilder. Allt baserat på ”Back to basic” Vilket ibland är svårt…. skratt.
Som min formgivare sa: Hur tusan gör man kålpudding sexig?
Ingrid: =0)
Du kan hälsa formgivaren att kålpudding inte behöver vara sexig för den är så jäkla god!
Den kommer att bli en succé, din bok. Jättekul att du är på väg.
Kommer självklart att köpa den, kanske till och med min svårflörtade Familj kan ta till sig av dina tankar
Du skriver på ett sådant rakt och ärligt sätt, det märks att dina ord kommer från hjärtat.
Den tonen kommer att vinna i längden inom LCHF-sfären.
Lycka till med skrivandet.
Birgitta: Tack! Vi får väl se när det är dags för dina underbara recept att hamna i bokform.